Απίστευτες σκηνές στο «Κάροου Ρόουντ» στο γκολ – νίκης της Νόριτς στο 96’! (vid)

Τεράστια νίκη πανηγύρισε η Νόριτς στην πρεμιέρα της Championship απέναντι στη Χαλ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με γκολ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού!

Το ήθελε πολύ η Νόριτς, το έψαχνε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο και εν τέλει δικαιώθηκε στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, επικρατώντας της Χαλ με 2-1.

Τα «καναρίνια» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν στην τελευταία στιγμή του πρώτου μέρους, μετά από ασίστ του Δημήτρη Γιαννούλη και τρομερό γκολ του Ρόου και πήγαν στην επανάληψη με την ψυχολογία στα ύψη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικά κλεισμένοι και όλα έδειχναν πως η ισοπαλία θα είναι γεγονός, μία εβδομάδα προτού η Νόριτς συναντήσει τη Σαουθάμπτον. Λάθος όμως. Κόρνερ για τους γηπεδούχους στο 96΄, απόκρουση, η φάση συνεχίζεται και η μπάλα δεν απομακρύνεται ποτέ.

Εν τέλει, πετάγεται στην πορεία της ο Ίντα για να την στείλει στα δίχτυα και το «ξέσπασμα» στο «Κάροου Ρόουντ» ήταν ανεπανάληπτο!