Το καλύτερο... 10λεπτο ομάδας στην πρεμιέρα της League One: Γκολ, ξανά γκολ και... χαμένο πέναλτι για την Έξετερ σε 9΄!

Απίστευτο ξεκίνημα της Έξετερ στη νέα σεζόν της League One, η οποία άνοιξε λογαριασμό σε 28 δευτερόλεπτα, έκανε το 2-0 κόντρα στη Γουίκομ στο 4’ και αστόχησε σε πέναλτι για το 3-0 στο… 9’!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η σεζόν στην 3η τη τάξει κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, με την Έξετερ να σημειώνει το πρώτο γκολ της αγωνιστικής περιόδου σε… 28 δευτερόλεπτα.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι που αντιμετωπίζουν αυτή την ώρα τη Γουίκομ, προηγήθηκαν πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού.

Μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκαν με τον Αίτσινσον στα… 28’’, με το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, για να έρθει ο Άιμσον στο 4ο λεπτό και να κάνει το 2-0.

Μάλιστα, λίγο έλειψε να «τριτώσει» το καλό, αλλά ο Νομπ αστόχησε στο πέναλτι στο 9’!