Την ακούτε; Φωνάζει πως «θέλει Premier League» η Σάντερλαντ! (vid)

Προβάδισμα κατάφερε να πάρει η Σάντερλαντ απέναντι στη Λούτον, στον πρώτο ημιτελικό των play - off της Championship, με τις «μαυρόγατες» να επικρατούν με 2-1.

Σπουδαία νίκη για τη Σάντερλαντ στα play - off της Championship, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-1, με ανατροπή, απέναντι στην πολύ «μαχητική» Λούτον.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό, αλλά η ανασταλτική τους λειτουργία είχε προβλήματα και η ανατροπή ήρθε σε διάστημα 23ων αγωνιστικών λεπτών.

O Ντιαλό ισοφάρισε έξι λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους, για να έρθει ο Χούμε στο 63’ και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, με τη Σάντερλαντ να παίρνει προβάδισμα απέναντι στην αντίπαλό της.

Θυμίζουμε πως δεν μετρούν τα εκτός έδρας γκολ, θέλει νίκη η Λούτον με 2+ γκολ για να είναι αυτή που θα πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.