Τέσσερα γκολ ο Λακαζέτ, πρώτος σκόρερ στη Ligue 1 και νίκη με 5-4 για τη Λυών! (vids)

Απίστευτα πράγματα από τον Αλεξάντερ Λακαζέτ στη Γαλλία, με τον πρώην επιθετικό της Άρσεναλ να γυρνά μόνος του το παιχνίδι απέναντι στη Μονπελιέ, σημειώνοντας τέσσερα γκολ στη νίκη με 5-4 της ομάδας του!

Τι κάνει στη Γαλλία ο Αλεξάντερ Λακαζέτ; Αδιανόητα πράγματα από τον πρώην αρχηγό της Άρσεναλ, ο οποίος σκόραρε τέσσερις φορές στη νίκη της Λυών με 5-4 επί της Μονπελιέ.

Αρχικά, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 31ο λεπτό, ενώ ήταν αυτός που μείωσε σε 4-2 και εν συνεχεία ισοφάρισε σε 4-4, στο 82ο λεπτό, «ισοφαρίζοντας» τα 23 γκολ του Κίλιαν Εμπαπέ σε επίπεδο γαλλικού πρωταθλήματος.

Και όλα αυτά για να φτάσουμε στο… 100ο λεπτό και ο Γάλλος να διαμορφώσει το τελικό 5-4 από το σημείο του πέναλτι! Εκπληκτικός «Λάκα», πρώτος σκόρερ στη Ligue 1!