Έξαλλοι στη Φούλαμ κατά Γουόκερ και διαιτητή: «Αυτό είναι ξεκάθαρο πέναλτι!» (vid)

Χαμός επικράτησε στο 68ο λεπτό της συνάντησης της Φούλαμ με τη Μάντσεστερ Σίτι, με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι και τον VAR να μην καταλογίζει κάτι.

Μπορεί η Μάντσεστερ Σίτι να βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-1 της Φούλαμ, όμως η στιγμή του 68ου λεπτού ήταν ό,τι ακριβώς χρειαζόταν το παιχνίδι για να μπει στην εξίσωση και ο κόσμος των γηπεδούχων.

Έπειτα από διαδοχικές κόντρες, ο Ριντ μπήκε στην περιοχή με τον Γουόκερ απέναντί του, ο τελευταίος τον εμπόδισε να πάει στην μπάλα μόνο με τα χέρια, αλλά ο διαιτητής έμοιαζε να πιστεύει πως η πτώση του μέσα στο «κουτί» ήρθε με χαρακτηριστική ευκολία.

Εν τέλει, ούτε ο VAR παρενέβη, δεν υπήρξε κάποια υπόδειξη, ούτε κάποιο τσεκάρισμα που να παρακολουθήσουμε και το ματς συνεχίστηκε κανονικά.