Ο Μαχρέζ αποφάσισε πως η Σίτι θα διεκδικήσει και το… FA Cup!

Απίστευτη εμφάνιση από τον Ριγιάντ Μαχρέζ και άνετη πρόκριση για τη Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του θεσμού, με τους «πολίτες» να επικρατούν της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 3-0, χάρη στο χατ-τρικ του Αλγερινού.

Στον τελικό του FA Cup επέστρεψε μετά από μία τετραετία η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στη «μαχητική» Σέφιλντ Γιουνάιτεντ του Τζορτζ Μπάλντοκ, αλλά έφτασε στο πολυπόθητο αποτέλεσμα, έπειτα από… απόφαση του Ριγιάντ Μαχρέζ.

Ο Αλγερινός μετουσίωσε σε γκολ του πέναλτι που κέρδισε ο Μπερνάρντο Σίλβα στο 43ο λεπτό, για να ακολουθήσει μία υπέροχη ποδοσφαιρική παράσταση από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Ο ίδιος έκλεψε τη μπάλα στο 61ο λεπτό για να κάνει το 2-0, δίχως να συναντά κάποιον αντίπαλο στον δρόμο του και ολοκλήρωσε την πρόκριση για την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα μόλις πέντε λεπτά μετά.

Άψογη συνεργασία με τον Τζακ Γκρίλις και τρίτο γκολ από τον Αλγερινό, για να επιστρέψει η Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του θεσμού, για πρώτη φορά μετά από το 2019.