«Γκέλαρε» η Ρέξαμ, μπήκε στο γήπεδο ο προπονητής της και τσακώθηκε με τον… αντίπαλο τερματοφύλακα! (vid)

Μία εβδομάδα μετά την απίθανη νίκη της Ρέξαμ επί της Νοτς Κάουντι, οι Ουαλοί δεν κατάφεραν να κερδίσουν και τη Μπαρνέτ, έμειναν στο 0-0 και ο Φιλ Πάρκινσον ήταν έξαλλος!

Δεν της πήγε καθόλου καλά της Ρέξαμ η αναμέτρηση με τη Μπαρνέτ εκτός έδρας, με τους γηπεδούχους να περιορίζουν άψογα τους Ουαλούς και να αισθάνονται αδικημένοι που δεν κέρδισαν, αν αναλογιστεί κανείς πως αγωνίστηκαν και για σχεδόν… ένα ημίχρονο με παίκτη περισσότερο.

Με το σφύριγμα της λήξης και το τελικό 0-0, ο προπονητής της Ρέξαμ είχε έντονα παράπονα από τον γκολκίπερ της Μπαρνέτ. Μπήκε στο γήπεδο και του ζήτησε τον λόγο που έκανε καθυστερήσεις, απειλήθηκε σύρραξη και εν τέλει ο Φιλ Πάρκινσον αποβλήθηκε!