Το πιο μακρινό γκολ της φετινής Πρέμιερ και ο σωτήρας Ράμσντεϊλ βραβεύτηκαν (vids)

Η Άρσεναλ έκανε το … χατ-τρικ στα βραβεία του Μαρτίου μετά τις βραβεύσεις των Αρτέτα και Σάκα, αφού μπήκε στον … χορό και ο Ράμσντεϊλ με καθοριστική επέμβαση στο πρώτο ημίχρονο της επικής ανατροπής απέναντι στην Μπόρνμουθ. Και ο Γιόνι Ότο της Γουλβς διακρίθηκε για το πιο μακρινό γκολ της φετινής Πρέμιερ.

Τα βραβεία του Μαρτίου στην κορυφαία Λίγκα της Ευρώπης έκλεισαν με το κορυφαίο γκολ και την κορυφαία απόκρουση του μήνα που ολοκληρώνεται σήμερα.

Στην ήττα (3-2) της Γουλβς από την Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ», ο Γιόνι Ότο εκμεταλλεύτηκε μια απομάκρυνση του Μελιέ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του, για να σουτάρει και να πετύχει το γκολ με την πιο μακρινή απόσταση στο φετινό πρωτάθλημα.

Όσο για τον Ράμσντεϊλ, αυτός, ενώ είχε ήδη δεχθεί γκολ από την Μπόρνμουθ στο ματς που τελείωσε με επική ανατροπή από την Άρσεναλ στις καθυστερήσεις, είχε κάνει σωτήρια επέμβαση στο πρώτο ημίχρονο, συνεισφέροντας στη διαμόρφωση του τελικού 3-2.