Tiki taka, σουτ στο «Γ» και τεράστια πρόκριση της Άρσεναλ στα ημιτελικά! (vid)

Πολύ μεγάλη πρόκριση κατάφερε να πανηγυρίσει η γυναικεία ομάδα της Άρσεναλ στα ημιτελικά του Champions League, με το γκολ της νίκης να είναι πραγματικά… απίθανο!

Γνώριζε πως η Μπάγερν Μονάχου δεν είχε δεχθεί γκολ για επτά σερί αναμετρήσεις, είχε ηττηθεί με 1-0 στη Γερμανία και έψαχνε μία μεγάλη ανατροπή στο Βόρειο Λονδίνο, μπροστά στους 20.000 και πλέον φίλους της που πήγαν στο «Έμιρεϊτς».

Και η γυναικεία ομάδα της Άρσεναλ τα κατάφερε, με τον πιο θεαματικό τρόπο. Ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς στο 20ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα, έκανε την εμφάνισή του ένα από τα ωραιότερα φετινά γκολ, του γυναικείου Champions League.

Τρομερές εναλλαγές της μπάλας, tiki – taka, τακουνάκι και ασύλληπτο τελείωμα στο «Γ» της εστίας, με σουτ εκτός περιοχής από την Μπλάκστενιους. Και κάπως έτσι, οι «κανονιέρηδες» βρίσκονται στην τετράδα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσουν είτε την Παρί Σεν Ζερμέν, είτε τη Βόλφσμπουργκ.