«Μαγεία» Σάκα, έφτασε τα 10 σερί ματς με γκολ ο Κέιν στα προκριματικά του EURO! (vids)

Μία καταπληκτική ασίστ του Μπουκάγιο Σάκα και ένα άψογο τελείωμα του Κέιν ήταν αρκετά για να ανοίξει το σκορ η Αγγλία απέναντι στην Ουκρανία! Προτού ο επιθετικός της Άρσεναλ κάνει το 2-0 με… απίθανο πλασέ!

Πριν από περίπου 40 λεπτά, ο Χάρι Κέιν πήρε το Χρυσό Παπούτσι, έχοντας καταρρίψει το ρεκόρ του Γουέιν Ρούνεϊ, με το γκολ του απέναντι στην Ιταλία.

Πλέον, ο αριθμός - ορόσημο από τον επιθετικό της Τότεναμ, απλώς… διευρύνεται! Αυτό κατάφερε στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ουκρανία, όταν ο πήρε την ασίστ από τον Μπουκάγιο Σάκα και τελείωσε άψογα τη φάση, σκοράροντας για 10ο συνεχόμενο παιχνίδι στα προκριματικά του EURO 2024.

Εντυπωσιακό άλλωστε κρίνεται το γεγονός πως τα 17 από τα 55 του γκολ έχουν λάβει χώρα στον εν λόγω θεσμό. Και προτού καταλάβει η Ουκρανία τι έγινε, είδε την εστία της να παραβιάζεται για δεύτερη φορά.

Απίθανος Σάκα, γύρισε πρόσωπο στην εστία και εκτέλεσε με φοβερό πλασέ για το 2-0!