«Κοκκίνισε» το «Άνφιλντ» από… θρύλους της Λίβερπουλ - Σκόραρε και αποθεώθηκε από το KOP ο Τζέραρντ!

Σε φιλικό μεταξύ παλαιμάχων της Λίβερπουλ και της Σέλτικ, οι «κόκκινοι» επικράτησαν με 2-0 στο «Άνφιλντ», με τον Στίβεν Τζέραρντ να βρίσκει δίχτυα από το σημείο του πέναλτι!

Κάθε φορά που η Λίβερπουλ διοργανώνει ένα φιλικό παλαιμάχων στο «Άνφιλντ», όπως και πριν από μερικούς μήνες απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, το κλίμα είναι εξαιρετικό και άπαντες περιμένουν ποιοι «θρύλοι» της ομάδας θα αποδεχθούν την πρόσκληση.

Ωστόσο, ένας είναι δεδομένο πως πάντα θα είναι εκεί… Ο Στίβεν Τζέραρντ φυσικά, ο οποίος άνοιξε και το σκορ για τους «κόκκινους», στο 39ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι!

Από εκεί και πέρα, ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο μέρος, οι αλλαγές ήταν πολλές, μεταξύ των οποίων και ο Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος έκανε την εμφάνισή του. Για την ιστορία του αγώνα, το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκονζάλες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ μία από τις κορυφαίες στιγμές της συνάντησης ήταν η αποθέωση του Στίβεν Τζέραρντ, κατά την αλλαγή του, από το KOP.