Απίθανη Λίβερπουλ, «διαλύει» τη Γιουνάιτεντ σε ένα πεντάλεπτο! (vid)

Τρομερή έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο για τη Λίβερπουλ, με τον Νούνιες να κάνει το 2-0, ύστερα από ασίστ του Έλιοτ και τον Χάκπο να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, μόλις στο 50’!

Δεν κατάφερε να συνειδητοποιήσει πώς δέχθηκε το πρώτο γκολ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και με την έναρξη του δευτέρου μέρους, βλέπει την εστία της να παραβιάζεται για δεύτερη φορά.

Ο Νούνιες πήρε την μπάλα από τον Έλιοτ μέσα στην περιοχή και τελείωσε με κεφαλιά τη φάση, για να κάνει στο 46ο λεπτό το 2-0, μέσα σε πανζουρλισμό μπροστά στο KOP.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε και τρίτο γκολ για τους «κόκκινους». Άψογη αντεπίθεση, ασίστ ο Σαλάχ και υποδειγματικό «σκάψιμο» του Χάκπο στον Ντε Χέα, για να δώσει διαστάσεις… θριάμβου στην διαφαινόμενη νίκη των γηπεδούχων.