Άργησαν, αλλά το έκαναν: Διακοπή στο 6ο λεπτό λόγω πάγου στο γυναικείο Τσέλσι - Λίβερπουλ (vids)

Παρά και τον έλεγχο που πραγματοποιήθηκε νωρίς το πρωί, ήταν αδύνατο να διεξαχθεί το ματς της Τσέλσι με την Λίβερπουλ στην Women' Super League και διεκόπη μόλις στο 6ο λεπτό!

Με εκνευρισμό και με το σκεπτικό πως όποιος πήρε την απόφαση να ξεκινήσει αυτό το ματς, έβαλε την σωματική ακεραιότητα των αθλητριών σε κίνδυνο, έμειναν οι κοπέλες των «μπλε» και των «κόκκινων» μετά την διακοπή που αποφασίστηκε μόλις στο 6ο λεπτό.

Ο παγετός είχε προκαλέσει μεγάλη φθορά στον αγωνιστικό χώρο, παρ' όλα αυτά, παρά και τον έλεγχο που είχε γίνει πριν από τις 10:00 το πρωί, πάρθηκε η απόφαση να γίνει κανονικά σέντρα.

Με τις αθλήτριες να γλιστρούν συνεχώς και τον πάγο σε αρκετά σημεία του χλοοτάπητα να δυσκολεύει τις προσπάθειες με τη μπάλα, τελικά το διαιτητικό τιμ αποφάσισε την διακοπή μόλις μετά από 6 λεπτά αγώνα!