Η στιγμή που σβήνουν τα φώτα, ο Τσιμίκας ψάχνεται και ο Τραορέ πέφτει και γελάει (vid)

Στο πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού Κυπέλλου ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Γουλβς, τα φώτα στο «Μολινό» έσβησαν τελείως τη στιγμή που ο Τραορέ ετοιμαζόταν να σεντράρει, με τον Κώστα Τσιμίκα να ψάχνεται και τον Ισπανό εξτρέμ των «λύκων» να σωριάζεται και να γελάει με το περιστατικό.

Οι «κόκκινοι» κατάφεραν να περάσουν στον 4ο γύρο του Κυπέλλου μετά το 1-0 επί της ομάδας του Λοπετέγκι στο «Μολινό» μετά το ισόπαλο 2-2 στο «Άνφιλντ» στο πρώτο μεταξύ τους ματς που οδήγησε σε αναγκαστική ρεβάνς.

Ο Χάρβεϊ Έλιοτ ήταν ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης, στην οποία όμως σημειώθηκε αξιοπερίεργο περιστατικό στο πρώτο ημίχρονο, λίγο πριν το γκολ των φιλοξενούμενων. Τη στιγμή που ο Αντάμα Τραορέ ταλαιπωρούσε τον Κώστα Τσιμίκα με σκοπό να βγάλει σέντρα από δεξιά, οι προβολείς όλοι έσβησαν για ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Ο «Τσίμι» έψαχνε πού μπορεί να έχει πάει η μπάλα και ο Ισπανός εξτρέμ είχε σωριαστεί στο έδαφος και γελούσε…