Σεβασμός από τον Γουίλιαν, δεν πανηγύρισε κόντρα στην Τσέλσι

Έκανε το καλύτερο μπορούσε για τη νέα του ομάδα, η οποία του επέτρεψε να επιστρέψει στην Πρέμιερ Λιγκ, όμως, ο Γουίλιαν δεν ξεχνά όσα έζησε κι όσα πέτυχε με τη φανέλα της Τσέλσι, επιδεικνύοντας σεβασμό όταν σκόραρε εις βάρος της.

Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ ήταν εκείνος που στο 25ο λεπτό και λίγο μετά το δοκάρι του Μπόμπι Ριντ για τους «cottagers» το βράδυ της Πέμπτης, άνοιξε το σκορ, στην μεγαλειώδη νίκη (2-1) της Φούλαμ απέναντι στους «μπλε».

Ο Γουίλιαν είχε και την τύχη με το μέρος του – κάτι που σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να ειπωθεί για το σύνολο του Πότερ αυτή την περίοδο – αφού η μπάλα στο σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Τσάλομπα και ο Κέπα ήταν ανήμπορος νΆ αποσοβήσει το γκολ.

Οι συμπαίκτες του σκόρερ πανηγύρισαν έξαλλα, όμως εκείνος σήκωσε τα χέρια, χαμήλωσε το κεφάλι και έδειξε σεβασμό στην πρώην ομάδα του. Μάλιστα, ήταν «παγωμένος» και στο σφύριγμα της λήξης, κόντρα στον ενθουσιασμό που επικρατούσε στην υπόλοιπη ομάδα και τον κόσμο της Φούλαμ στο γήπεδο.