Ράσφορντ: Πρώτο γκολ με εκτέλεση φάουλ και το 100ο μουντιαλικό της Αγγλίας!

Συνεχίζοντας την εξαιρετική του σεζόν μετά και την αγωνιστική του «αναγέννηση» στη Γιουνάιτεντ, ο Μάρκους Ράσφορντ πέτυχε σημαντικά πράγματα με τα δυο τέρματα χάρη στα οποία «υπέγραψε» την πρόκριση της Αγγλίας στους «16» του φετινού Μουντιάλ.

Ο διεθνής επιθετικός των «κόκκινων διαβόλων» στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους και έχοντας πάρει φανέλα βασικού στο ντέρμπι με τους Ουαλούς το βράδυ της Τρίτης άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 68ο λεπτό τελείωσε ολοκληρωτικά το παιχνίδι με ατομική ενέργεια και με τύχη στο αριστερό πλασέ που δοκίμασε για να διαμορφώσει το 3-0.

Φυσικά αναδείχθηκε κορυφαίος ποδοσφαιριστής της αναμέτρησης με τους «δράκους», ενώ, ήταν εκείνος που πέτυχε το πρώτο γκολ του φετινού Παγκοσμίου Κυπέλλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά και το υπ’ αριθμόν 100ο γκολ των «τριών λιονταριών» σε επίπεδο Μουντιάλ!