Εμπουεμό και Μίτροβιτς πρόσφεραν ίσως το καλύτερο ματς του Μουντιάλ μέχρι στιγμής (vid)

Το Καμερούν αρνήθηκε να παραδώσει τα «όπλα» ακόμα κι όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1 και το τελικό 3-3 στο ματς με την Σερβία στεναχώρησε τον Μίτροβιτς και χαροποίησε τον Εμπουεμό, στο καλύτερο παιχνίδι της διοργάνωσης μέχρι και αυτή τη στιγμή.

Με το ίδιο νόμισμα. Έτσι την πλήρωσαν οι Σέρβοι που ίσως και να το πήραν πάνω τους όταν στο 53’ ο Μίτροβιτς (Φούλαμ) έκανε το προσωρινό 3-1. Η ομάδα του Στοΐκοβιτς θα πίστεψε ότι εξασφαλίστηκε η νίκη σε αυτό το ματς, όπου γίνει ανατροπή από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τα τέρματα των Πάβλοβιτς και Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στο 45’ + 1’ και το 45’ + 3’!

Οι Καμερουνέζοι του Εμπουεμό (Μπρέντφορντ), κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά να φέρουν ξανά το ματς στα ίσια με τους Αμπουμπακάρ (63’) και Τσούπο – Μοτίνγκ (66’), με το ισόπαλο αποτέλεσμα και την τροπή που πήρε το παιχνίδι, να εκθειάζεται από τον κόσμο που παρακολούθησε την πρώτη «μάχη» της σημερινής ημέρας για το Παγκόσμιο Κύπελλο…