Ξέσπασε η Αγγλία: «Γκολάρα» του Σάκα, σκοράρει και ο Στέρλινγκ! (vids)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εξελίσσεται η αναμέτρηση της Εθνικής Αγγλίας με το Ιράν, με τον Μπουκάγιο Σάκα να κάνει το 2-0 στο 43’ με εξαιρετικό σουτ και τον Ραχίμ Στέρλινγκ να δίνει διαστάσεις θριάμβου, δύο λεπτά αργότερα!

«Λευκή» ισοπαλία μέχρι την συμπλήρωση μισής ώρας στην πρεμιέρα της Εθνικής Αγγλίας, ξέσπασμα μετά και… 3-0 στο 45’!

Ο Μπουκάγιο Σάκα εκμεταλλεύτηκε αρχικά την ασίστ με το κεφάλι από τον Χάρι Μαγκουάιρ και έκανε το 2-0 στο 43ο λεπτό, με το 5ο του γκολ με τα χρώματα της χώρας του!

Εν συνεχεία, 120 δευτερόλεπτα αργότερα, τα «τρία Λιοντάρια» χτύπησαν και πάλι… Αντεπίθεση, ασίστ ο Χάρι Κέιν και 20ο γκολ του Στέρλινγκ με την Αγγλία, στην 3η συνεχόμενη συμμετοχή του σε πρεμιέρα του Μουντιάλ!