«Καθάρισε» ο Τόνεϊ! (vid)

Σκοράροντας από μια φορά σε κάθε ημίχρονο, ο Άιβαν Τόνεϊ πρωταγωνίστησε στο 2-0 της Μπρέντφορντ απέναντι στην Μπράιτον. «Κλείδωσε» την ομάδα του Ντε Τζέρμπι ο Τόμας Φρανκ, εξαιρετική επέμβαση του Ράγια σε κεφαλιά του Μαρτς από κοντινή απόσταση.

Οι «bees» επέστρεψαν στις νίκες μετά από έναν μήνα, με τον συνήθη ύποπτο, Άιβαν Τόνεϊ να βρίσκει δίχτυα δις και να το παίρνει πάνω του.

Στο 28ο λεπτό με εντυπωσιακό τακουνάκι ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση, δίχως να υπάρξει κάτι άλλο αξιοσημείωτο από τη φάση του γκολ μέχρι και τη στιγμή που προέκυψε το πέναλτι για το δεύτερο τέρμα.

Ο Άγγλος επιθετικός ανετράπη από τον Φέλτμαν και ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 64' για το τελικό 2-0. Ελάχιστες στιγμές αργότερα ο Ράγια είπε μεγαλοπρεπέστατο «όχι» σε κεφαλιά του Μαρτς από θέση βολής και η Μπρέντφορντ ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.