Με σούπερ-Σκαμάκα η πρώτη εντός έδρας νίκη της Γουέστ Χαμ!

Σε σχέση με τη Γουλβς, η Γουέστ Χαμ εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που τις δοθήκαν και πήρε ένα τρίποντο «ανάσας» (2-0).

Η τελευταία αναμέτρηση στο πρόγραμμα του Σαββάτου (01/10) για τη Premier League, ήταν αυτό ανάμεσα στα «σφυριά» με τους «λύκους». Με την ομάδα του Μόγες να παίρνει τους τρεις βαθμούς για να… ξεκολλήσει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στα του ματς, η Γουλβς μπήκε πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και στο πρώτο δεκάλεπτο έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ, ωστόσο δεν ήταν αποτελεσματική.

Αντιθέτως, η Γουέστ Χαμ ήταν και στο 29’ ο Σκαμάκα με ένα υπέροχο σουτ-βολέ εκτός περιοχής, «τρύπησε» τα δίχτυα του Σα για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Σα να μην έφτανε αυτό για τους «λύκους», στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, αλλά ο Μπόουεν τους «πλήγωσε» στο 54’ με ένα εκπληκτικό δυνατό σουτ που εξουδετέρωσε τον Σα.

Με αποτέλεσμα να «γονατίσει» την αντίπαλό του που τελικά δεν σκόραρε ούτε γκολ για να μπει και πάλι στην αναμέτρηση.