Κι άλλο γκολ ο Σον, 5ο σε τρία ματς! (vid)

Ο Χέουνγκ – Μιν Σον αφού πρώτα … διέλυσε τη Λέστερ, συνέχισε να διανύει περίοδο φόρμας και στις πρόσφατες υποχρεώσεις του με την εθνική ομάδα του Νοτίου Κορέας, φτάνοντας στα πέντε τέρματα στα τρία τελευταία του παιχνίδια!

Πριν τη διακοπή των πρωταθλημάτων έδιωξε την κατάρα από πάνω του, ξέσπασε και έδειξε στον Κόντε πως από εδώ και στο εξής δεν θα πρέπει να μένει στον πάγκο.

Αποτελείωσε τη Λέστερ μόνος του με χατ-τρικ μέσα σε ελάχιστα λεπτά, για να οδηγήσει την Τότεναμ στο εντυπωσιακό 6-2 κόντρα στις αποδυναμωμένες «αλεπούδες».

Φεύγοντας για τις υποχρεώσεις του με την εθνική ομάδα του Νοτίου Κορέας, ο Σον ήταν εκείνος που είχε διαμορφώσει το τελικό 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στα τελευταία λεπτά του ματς με την Κόστα Ρίκα.

Και συνέχισε το μεσημέρι της Τρίτης, όταν το τελικό 1-0 απέναντι στο Καμερούν ήρθε ξανά από εκείνον, με κεφαλιά στο 35ο λεπτό.