Τρομερό γκολ ο Έρικσεν στην ήττα της Δανίας (vid)

Ασταμάτητος από την μαεστρία με την οποία κινεί τα νήματα στη μεσαία γραμμή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο Κρίστιαν Έρικσεν σκόραρε με την εθνική ομάδα της Δανίας, αν και το αποτέλεσμα δεν τον άφησε να θυμάται την ανάμνηση με ευχάριστο τρόπο.

Ο Δανός μεσοεπιθετικός των «κόκκινων διαβόλων» έβγαλε ολόκληρο το 90λεπτο στην αναμέτρηση με τους Κροάτες το βράδυ της Πέμπτης στο Μακσιμίρ για το Nations League και στο 77ο λεπτό ισοφάρισε προσωρινά στο 1-1, προτού έρθει το δεύτερο τέρμα του Μάγιερ για τους Κροάτες.

Πήρε τη μπάλα, γύρισε το κορμί του για να βλέπει εστία και να προωθήσει το παιχνίδι της ομάδας του, όμως, δεν χρειάστηκε να ψάξει συμπαίκτη. Είχε χώρο να ζυγίσει το σουτ και το έκανε με εντυπωσιακό τρόπο για ένα από τα καλύτερα γκολ στα ματς του NL την βραδιά της Πέμπτης.