Έφερε τα πάνω… κάτω η Γουέστ Χαμ στη πρεμιέρα!

Η Γουέστ Χαμ ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 κόντρα στη Στεάουα σε 3-1 και πήρε τη νίκη και το τρίποντο στη πρεμιέρα του UEFA Europa Conference League.

Τα «σφυριά»… μάτωσαν, αλλά επικράτησαν τελικά επί της Στεάουα χάρη στο εκκωφαντικό τελευταίο 20λεπτο στο ματς.

Η Γουέστ Χαμ ξεκίνησε με το… αριστερό στο πρώτο μέρος επί της Στεάουα, καθώς όχι μόνο δεν απείλησε την εστία των Ρουμάνων, αλλά παράλληλα δέχθηκε γκολ στο 34’ από τον Κορντέα που «πάγωσε» τα σφυριά».

Στο δεύτερο μέρος ο Ντέιβιντ Μόγες προχώρησε σε αλλαγές έτσι ώστε να… ξυπνήσει την ομάδα του και στο 68’ ο Κορνέ κέρδισε πέναλτι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με τον Μπόουεν να τον ευστοχεί για το 1-1.

Μάλιστα, λίγα λεπτά μετά, ο νεοεισελθέντας Έμερσον Παλμιέρι με δυνατό σουτ στο 74’, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Τέλος, το κερασάκι στη τούρτα πρόσθεσε ο Αντόνιο στο 90’ για να σφραγίσει το τρίποντο και να ξεκινήσει με το δεξί η Γουέστ Χαμ.