Απίθανο: Η Σουόνσι έχασε δυο βαθμούς με δυο αυτογκόλ στις καθυστερήσεις! (vid)

Είναι από τις περιπτώσεις που συμβαίνουν μία στο εκατομμύριο κι όμως το έπαθε η Σουόνσι και το πέτυχε η Μίλγουολ! Οι «κύκνοι» είχαν το ματς στα χέρια τους με το υπέρ τους 2-0 και στις καθυστερήσεις σημειώθηκαν δυο αυτογκόλ για το τελικό 2-2!

Η Μίλγουολ θα πρέπει να πει ένα τεράστιο «ευχαριστώ» στους Καμπάνγκο και Γουντ που έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας τους στο 90' + 3' και το 90' + 5' της αναμέτρησης της Τρίτης για να πάρει η ομάδα του Ρόουετ έναν βαθό στον οποίο δεν θα μπορούσε καν να ελπίζει!

Η Σουόνσι είχε προβάδισμα δυο τερμάτων από πολύ νωρίς, αφού στο 1ο και το 12ο λεπτό είχαν σκοράρει οι Μάνινγκ και Ομπαφέμι, ωστόσο, το κλείσιμο της αναμέτρησης ήταν εφιαλτικό για τους γηπεδούχους στην Ουαλία.

Σημειώνεται πως με το σκορ στο 2-1, ο Ομπαφέμι έχει χάσει τεράστια ευκαιρία σε τετ-α-τετ να τελειώσει το παιχνίδι και λίγο μετά έρχεται η ανέλπιστη ισοφάριση!