Άνοιξε λογαριασμό στην Λος Άντζελες ο Μπέιλ! (vid)

Έχοντας μπει με αλλαγή στο 65ο λεπτό, ο Γκάρεθ Μπέιλ τελείωσε το ματς της Λος Άντζελες FC απέναντι στην Σπόρτινγκ Κάνσας με χαμηλό αριστερό σουτ στο 83' από πλάγια θέση, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Ο Ουαλός αστέρας διασκεδάζει στο ποδόσφαιρο, όσο το είχε πράξει ελάχιστα τα τελευταία χρόνια.

Έχει όρεξη, δεν έχει καθόλου πίεση πάνω του για να κάνει τρελά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο και το κλίμα που έχει συναντήσει στην Λος Άντζελες FC τον βοηθάει να παραμένει χαλαρός και να βγάζει στο γήπεδο την εικόνα που γνωρίζουν όλοι ότι μπορεί να επιδείξει.

Στο ματς απέναντι στην Σπόρτινγκ Κάνσας, με τον Τζόρτζιο Κιελίνι ν' αγωνίζεται μονάχα στο πρώτο ημίχρονο, ο Μπέιλ πέρασε στο ματς στο 65ο λεπτό. Στο 83' ήταν εκείνος που θα ολοκλήρωνε την αντεπίθεση της ομάδας του τρέχοντας από δεξιά, φέρνοντας τη μπάλα στο αριστερό στα όρια της περιοχής και σκοράροντας με χαμηλό σουτ για το τελικό 2-0 του παιχνιδιού.