Πάλι γκολ ο Ζεσούς, πάλι νίκη η Άρσεναλ (vids)

Με τη νέα γενιά ν' αναλαμβάνει δράση και τον Γκαμπριέλ Ζεσούς να σκοράρει για τρίτη φορά στα δύο πρώτα του παιχνίδια με τη φανέλα της ομάδας, η Άρσεναλ επικράτησε σε φιλικό στη Βαλτιμόρη με σκορ 2-0 της Έβερτον.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός που αποκτήθηκε το φετινό καλοκαίρι συνεχίζει να δείχνει στον Μικέλ Αρτέτα πόσο σωστή ήταν η επιλογή που έκανε για την ενίσχυση της γραμμής κρούσης.

Ο Ζεσούς στο 33ο λεπτό του φιλικού με άρωμα απόλυτα ανταγωνιστικού πνεύματος της Πρέμιερ Λιγκ, με τρομερό κοντρόλ στο δεύτερο δοκάρι και δυνατό σουτ που κατέληξε στον ουρανό των διχτυών, άνοιξε το σκορ.

Τρία λεπτά αργότερα ήρθε και το γκολ του Μπουκάγιο Σάκα έπειτα από συνεργασία με τον Ζεσούς, με τον Άγγλο να πλασάρει εύκολα από θέση βολής.