Η Τσέλσι «καθάρισε» για την εθνική Γερμανίας! (vid)

Η Γερμανία επικράτησε με 2-0 του Ισραήλ σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην έδρα της Χόφενχαϊμ, με τους Τίμο Βέρνερ και Κάι Χάβερτς να πετυχαίνουν τα δύο τέρματα της «φούσμπαλμάνσαφτ».

Φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο το Ισραήλ έδωσε η εθνική Γερμανίας το βράδυ της Κυριακής με την αναμέτρηση να έχει έντονη επιρροή από την Πρέμιερ Λιγκ και πιο συγκεκριμένα, από την Τσέλσι.

Οι Γερμανοί επικράτησαν με 2-0, με τον Κάι Χάβερτς να ανοίγει το σκορ στο 36ο λεπτό και τον Τίμο Βέρνερ να επιστρέφει στα γκολ , διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έπειτα από ασίστ του Ιλκάι Γκιούντογκαν.

Οι επιθετικοί των «μπλε», κυρίως ο Χάβερτς, πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα, όμως βρήκε απέναντί του έναν τερματοφύλακα που βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα και κράτησε την ήττα της ομάδας του σε ανεκτά επίπεδα.