Ο 34χρονος Νομπλ κάνει «γκελάκια» με την τσίχλα του και τρελαίνει τους Ισπανούς! (vid)

Ο Μαρκ Νομπλ έκλεψε την παράσταση στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Σεβίλλης με τη Γουέστ Χαμ για το Γιουρόπα Λιγκ, αφού επιχείρησε να κάνει τα γνωστά... «γκελάκια» με την τσίχλα που μασούσε, εντυπωσιάζοντας τους οπαδούς που βρίσκονταν στην κερκίδα.

Η Γουέστ Χαμ δεν κατάφερε να πάρει κάποιο αποτέλεσμα στο Ραμόν Πιθχουάν, απέναντι στη Σεβίλλη για την φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ, με τον Μουνίρ Ελ Χανταντί να χαρίζει τη νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ωστόσο, αυτός που τράβηξε τα βλέμματα πάνω του ήταν ο αρχηγός των «σφυριών», Μαρκ Νομπλ. Ο 34χρονος μέσος, κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, ξεκίνησε να κάνει τα γνωστά «γκελάκια». Όχι με μπάλα, αλλά με τσίχλα, ξετρελαίνοντας τους οπαδούς που βρίσκονταν στις εξέδρες του γηπέδου αλλά και τους συμπαίκτες του.