Ο Λουίς Ντίας πήγε να σκοράρει με no-look και ο Βιδάλ του είπε... no, σκέτο (vid)

Σε θέση βολής βρέθηκε ο Λουίς Ντίας στο 90' + 2' του αγώνα στο «Άνφιλντ», πήγε να κάνει και την... τσαχπινιά του, όμως, ο Αρτούρο Βιδάλ που μέχρι το τελευταίο λεπτό πάλευε, του αρνήθηκε το γκολ.

Ο Ντίας δεν ξεκίνησε για τη Λίβερπουλ στον επαναληπτικό με τους «νερατζούρι». Οι Μανέ, Σαλά και Ζότα πήραν τις τρεις θέσεις στην επίθεση, ωστόσο, ο Κολομβιανός εξτρέμ πέρασε με αλλαγή στην αναμέτρηση, στο φινάλε της οποίας η Λίβερπουλ προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League.

Στις καθυστερήσεις και με την Ίντερ ανοργάνωτη στα μετόπισθεν, ο Λουίς Ντίας είχε ευκαιρία για γκολ, έκανε το... κομμάτι του, όμως ο Βιδάλ που δεν «χαμπαριάζει» από αυτά, τον σταμάτησε.

Γι' ακόμα μια φορά ο διεθνής επιθετικός της Λίβερπουλ προσπάθησε να πετύχει το στόχο του με no-look, ωστόσο, ο Χιλιανός χαφ των Μιλανέζων πρόλαβε να βάλει την κόντρα.

Η Ίντερ επιβλήθηκε 1-0 στο «Άνφιλντ», πήρε το χειροκρότημα από τον κόσμο της, όμως αποχαιρέτησε το φετινό Champions League.