Ο Μίτροβιτς ισοφάρισε το απόλυτο ρεκόρ κι έχει ακόμα 17 ματς μπροστά του! (vid)

Ο Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς τα κατάφερε το βράδυ της Τρίτης απέναντι στην Μίλγουολ και με τα δυο τέρματα που πέτυχε έφτασε στο απόλυτο ρεκόρ μιας σεζόν στην Τσάμπιονσιπ, έχοντας ακόμα μπροστά του 17 παιχνίδια για να ανεβάσει τον πήχη... στα ουράνια!

Οι «cottagers» έφτασαν εύκολα στο τελικό 3-0 απέναντι στην Μίλγουολ στο Craven Cottage για την 31η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ, για να συνεχίσει το σύνολο του Μάρκο Σίλβα την διαδρομή του προς την μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Μίτροβιτς σκόραρε στο 29ο και το 50ο λεπτό του ματς και έφτασε στα 30 γκολ σε μια αγωνιστική περίοδο.

Αυτή η επίδοση αποτελεί ρεκόρ στα χρονικά της Τσάμπιονσιπ και ο Μίτροβιτς έχει μπροστά του 17 παιχνίδια πρωταθλήματος για να φτάσει την κορυφαία επίδοση σε επίπεδα που θα είναι ακατόρθωτο για όποιον επιχειρήσει να τον φτάσει!