Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Μπόουεν στο 90+4’ (vid)

Ο Τζάροντ Μπόουεν είχε την ευκαιρία να δώσει το βαθμό στη Γουέστ Χαμ ισοφαρίζοντας τη Λιντς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όμως κατάφερε να βάλει υποψηφιότητα για μία από τις μεγαλύτερες χαμένες ευκαιρίες της φετινής σεζόν.

Η Γουέστ Χαμ τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Λιντς και αφού είδε τον Τζακ Χάρισον να σκοράρει τρεις φορές και να δίνει το προβάδισμα στα «παγώνια» γνώρισαν την ήττα με 3-2, χάνοντας έδαφος στη μάχη της «τετράδας».

Ωστόσο, τα «σφυριά» είχαν την ευκαιρία να πάρουν έστω και τον ένα βαθμό από την αναμέτρηση όταν ο Μικαΐλ Αντόνιο έστειλε τη μπάλα συστημένη στον Τζάροντ Μπόουεν και εκείνος, αμαρκάριστος, την πέταξε πάνω από τα δοκάρια του Μελιέ, αφήνοντας τους οπαδούς της ομάδας του με το στόμα ανοικτό.