Ο Τσιμίκας τα «έψαλε» στον διαιτητή στα ελληνικά! (vid)

Ο Κώστας Τσιμίκας δεν ήταν ευχαριστημένος με την απόφαση του διαιτητή να καταλογίσει φάουλ υπέρ του Ολμπράιτον και η κάμερα τον έπιασε να τον βρίζει στα ελληνικά.

Η Λίβερπουλ επέστρεψε από το 3-1 του πρώτου ημιχρόνου, επικράτησε στη διαδικασία των πέναλτι και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ απέναντι στη μαχητική Λέστερ, ξεσηκώνοντας ολόκληρο το Άνφιλντ.

Ο Κώστας Τσιμίκας πήρε φανέλα βασικού από τον Γιούργκεν Κλοπ, πραγματοποίησε μία ακόμη θετική εμφάνιση συμβάλλοντας στο πρώτο γκολ των «ρεντς» ενώ πανηγύρισε έξαλα την ισοφάριση της ομάδας του στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Κατά τη διάρκεια της εμφάνισής του, ο Τσιμίκας έδωσε μία μονομαχία με τον Μαρκ Ολμπράιτον, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να καταλογίζει φάουλ υπέρ του μέσου των «αλεπούδων». Η απόφαση αυτή δεν άρεσε καθόλου στον «Greek Scouser» που όντας στο πνεύμα των Χριστουγέννων, δεν δίστασε να «στολίσει» τον ρέφερι στα ελληνικά.