Η Έξετερ θα ξαναπαίξει τον αγώνα της κόντρα στη Μπράντφορντ επειδή έκανε... πολλές αλλαγές!

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν έξι αλλαγές στη νίκη τους με 3-0 κόντρα στη Μπράντφορντ για τον πρώτο γύρο του FA Cup με αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει και πάλι από την αρχή στις 30 Νοεμβρίου.

Το FA Cup είναι σίγουρα ο θεσμός των εκπλήξεων στην Αγγλία, ωστόσο αυτό που συνέβη στον αγώνα του πρώτου γύρου ανάμεσα σε Έξετερ και Μπράντφορντ είναι πραγματικά αλλόκοτο.

Στις 16 Νοεμβρίου, η Έξετερ αντιμετώπισε την Μπράντφορντ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ για τον πρώτο γύρο του FA Cup. Οι «τυπικά» γηπεδούχος, Έξετερ, έκανε 5 αλλαγές στην κανονική διάρκεια του αγώνα, όμως το τελικό 0-0 έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, ο προπονητής Μαξ Τέιλορ πέρασε στον αγώνα τον Τζος Κι, πραγματοποιώντας και 6η αλλαγή. Μέσα σε 15 λεπτά η Έξετερ σκόραρε τρεις φορές και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Ωστόσο, ο διαιτητής έγραψε στο φύλλο αγώνα για το περίεργο περιστατικό με τις 6 αλλαγές με αποτέλεσμα η Ομοσπονδία να αποφασίσει την επανάληψη του αγώνα στις 30 Νοεμβρίου στο Σεντ Τζέιμς Παρκ.