Ο Αντόνιο σκόραρε με «οβίδα» από τα 30 μέτρα κόντρα στον τερματοφύλακα της Σίτι! (vid)

Ο επιθετικός της Γουέστ Χαμ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του απέναντι στις ΗΠΑ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στο «παραθυράκι της εστίας του Ζακ Στέφεν.

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Τζαμάικα και ΗΠΑ για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ, με τον αγώνα να κρίνεται με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε o Τίμοθι Γουεά στο 11’ για να έρθει η απάντηση από τον Μικαΐλ Αντόνιο στο 22ο λεπτό.

Ο επιθετικός της Γουέστ Χαμ που έχει γεννηθεί στο Λονδίνο αλλά διάλεξε να εκπροσωπήσει την χώρα καταγωγής του, πήρε τη μπάλα στο κέντρο του γηπέδου και αφού προχώρησε κάποια μέτρα, εξαπέλυσε έναν κεραυνό αφήνοντας τον τερματοφύλακα της Σίτι, Ζακ Στέφεν, ανήμπορο να αντιδράσει.

Ο Αντόνιο βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα τη φετινή σεζόν και είναι ένας από τους παράγοντες που έχουν βοηθήσει τα «σφυριά» να φτάσουν μέχρι και την 3η θέση της βαθμολογίας, πάνω από Λίβερπουλ, Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.