Ρονάλντο σε Φέρντιναντ: «Δεν έπαιξα καλά αλλά ήξερα ότι θα σκοράρω»

Ο παλαίμαχος αμυντικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποκάλυψε στον «αέρα» το μήνυμα που του έστειλε ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά τον αγώνα απέναντι στη Βιγιαρεάλ.

Ο CR7 συνεχίζει να σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο στο Τσάμπιονς Λιγκ και χάρη στο γκολ του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-1 απέναντι στη μαχητική Βιγιαρεάλ, παίρνοντας εκδίκηση για το περσινό χαμένο τελικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Παρά το γκολ που πέτυχε, ο Πορτογάλος κράτησε χαμηλό προφίλ λέγοντας χαρακτηριστικά την ατάκα «Αυτή είναι η δουλειά μου», ενώ ο Ρίο Φέρντιναντ, αποκάλυψε το μήνυμα που του έστειλε ο Ρονάλντο μετά το τέλος του αγώνα με τη Βιγιαρεάλ.

«Μου έστειλε μήνυμα μετά το ματς και μου είπε χαρακτηριστικά "Δεν έπαιξα καλά σήμερα, αλλά ήξερα πως ότι θα σκοράρω". Αυτή είναι η πεποίθηση που έχει. Οι άλλοι παίκτες τρέφονται από αυτό», ανέφερε χαρακτηριστικά ο παλαίμαχος αμυντικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.