Μπήκε με αλλαγή, σέρβιρε, σκόραρε, τραυματίστηκε και βγήκε MVP! (vid)

Ο Λίον Μπέιλι κατάφερε να σκοράρει για πρώτη φορά στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ και τα έκανε όλα μέσα σε 20 λεπτά συμμετοχής, παίρνοντας και τον τίτλο του MVP στο 3-0 της Βίλα απέναντι στην Έβερτον!

Ο Τζαμαϊκανός βίωσε για πρώτη φορά την αίσθηση του σκοραρίσματος στο κορυφαίο πρωτάθλημα και την λατρεία του κόσμου για το γκολ.

Ο Ντιν Σμιθ τον έριξε στον αγωνιστικό χώρο απέναντι στα «ζαχαρωτά» στο 61ο λεπτό και ο Μπέιλι πρόλαβε και τα έκανε όλα μέσα σε 20 λεπτά, προτού βγει με αναγκαστική αλλαγή και αναδειχθεί MVP της αναμέτρησης!

Στο 69' είχε συμμετοχή στο αυτογκόλ του Ντιν για το 2-0 της Άστον Βίλα και στο 75' ήταν εκείνος που βρέθηκε σε θέση βολής εντός περιοχής, εξαπολύοντας το αριστερό σουτ για το τελικό 3-0 των «χωριατών».

Στο 82' αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού, ωστόσο, είχε προλάβει να κάνει τόσα εντός 20 λεπτών, που αναδείχθηκε ο καλύτερος του αγώνα του Σαββάτου.