Γκολ στην επιστροφή του ο Λίνγκαρντ, κατραπακιά στο φιλικό για τη Γιουνάιτεντ (vids)

Ο Τζέσι Λίνγκαρντ δεν κατάφερε να χαρεί για το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά την επιστροφή του στην ομάδα και οι «κόκκινοι διάβολοι» με πολλές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού με την ΚΠΡ υπέστησαν άσχημη ήττα με το τελικό 4-2.

Η Γιουνάιτεντ αν και άνοιξε από νωρίς το σκορ στο «Λόφτους Ρόουντ» με το ωραίο πλασέ του Λίνγκαρντ μόλις στο 3ο λεπτό, είδε τον Τσάρλι Όστιν να ισοφαρίζει άμεσα στο 7' και με την έναρξη του δευτέρου μέρους σαν να... έσβησαν τα φώτα για τα πιτσιρίκια του Σόλσκιερ.

Μέσα σε ένα 6λεπτο, από το 53ο έως το 59ο λεπτό, η Γιουνάιτεντ δέχθηκε τρία τέρματα από τους Ρέιντζερς που βρήκαν δίχτυα με τους Ντάικς (2) και Οντουμπάγιο, για να φτάσουν οι Λονδρέζοι στο 4-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ελάνγκα για τον σύλλογο του Μάντσεστερ με ωραίο αριστερό σουτ μειώνοντας στο 4-2 της αναμέτρησης στο 73ο λεπτό.