1 φορά : 4-1

1 φορά : 4-2

1 φορά : 4-0

1 φορά: 5-0

Όπως φαίνεται στα παραπάνω αποτελέσματα, το 20% από τα παιχνίδια στο Euro 2020 έχουν λήξει 1-0.

Οι αγώνες που έληξαν με Νίκη & No Goal (22) ήταν υπερδιπλάσιοι από αυτούς με Νίκη & Goal (10).

Φαβορί, Παρατάσεις και Κάρτες

Στις αγορές «Τελικό Αποτέλεσμα» (κανονική διάρκεια), 19 από τα 30 παιχνίδια ανέδειξαν νικητή το φαβορί (63%).

Από τους 44 αγώνες μόλις οι 24 είχαν Under 3.5 Κάρτες (55%), ωστόσο στη νοκ-άουτ φάση του 6 από τα 8 παιχνίδια τελείωσαν με Over 3.5 Κάρτες (75%).

Παράλληλα, τα μισά παιχνίδια (4 από τα 8) της φάσης των «16» οδηγήθηκαν στην παράταση

33 από τους 44 αγώνες τελείωσαν με Under 10.5 Κόρνερ (75%), ενώ 23 από τους 44 έληξαν με λιγότερα από 3 γκολ (Under 2.5 – 52%).

Απόλυτη ισορροπία στην κατηγορία «Ημίχρονο με το Υψηλότερο Σκορ» με 22 από τα 44 παιχνίδια να είχαν υψηλότερο σκορ στο 2ο ημίχρονο ενώ τα υπόλοιπα 22στο 1ο (50%).

Ξεχώρισαν οι σκόρερ και τα μπακ-χαφ

22 από τα 44 UEFA Star of the Match βραβεία έχουν καταλήξει σε παίκτες που σκόραραν στον αγώνα (50%), ενώ 9 από τα 44 κερδήθηκαν από επιθετικά φουλ-μπακ / μπακ-χαφ (20%).