Γκολ στο 95' ο τερματοφύλακας της Τορκί, όμως η άνοδος πήγε στην Χάρτλπουλ (vid)

Μαγική στιγμή αλά Άλισον Μπέκερ στον τελικό της National League για την άνοδο στις επαγγελματικές κατηγορίες της Αγγλίας. Για πρώτη φορά στην καριέρα του ο τερματοφύλακας της Τορκί, Λούκας Κόλοβαν, σκόραρε στο 95' έστειλε το ματς στην παράταση, όμως, η ομάδα του ηττήθηκε στα πέναλτι κι έχασε το εισιτήριο.

Ο Κόλοβαν με κεφαλιά στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του τελικού των Playoffs της National League της Αγγλίας κατάφερε να ισοφαρίσει για την Τορκί στο 1-1 της κανονικής διάρκειας, με το ματς να οδηγείται στην παράταση κι έπειτα στα πέναλτι.

Από την άσπρη βούλα η Χάρτλπουλ αποδείχθηκε πιο τυχερή και ικανή και με το τελικό 5-4 ανέβηκε στην LeagueTwo.