Αγγλία - Σκωτία: Δίχως γκολ στην ανάπαυλα, μετά το Euro του '96!

Στο απόλυτο μηδέν ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο ανάμεσα στην Αγγλία και την Σκωτία, πράγμα που συνέβη για πρώτη φορά έπειτα από 25 χρόνια, πάλι στην ίδια διοργάνωση!

Σε ένα ιδιαίτερο παιχνίδι από την φύση του η Αγγλία με την Σκωτία, παρέμειναν στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο Wembley, πράγμα που παρατηρήθηκε για πρώτη φορά τα τελευταία 25 χρόνια!

Μην ξεχνάμε άλλωστε πως η τελευταία τους συνάντηση σε μεγάλη διοργάνωση ήταν στο EURO του 1996, όπου και πάλι στο Wembley, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες στο πρώτο μέρος.

Το 0-0 παρέμεινε, τότε, μέχρι και το 53ο λεπτό, καθώς οι Άλαν Σίρερ και Πολ Γκασκόιν, εν τέλει οδήγησαν με τα γκολ τους την Αγγλία στη νίκη.

Έκτοτε, είχαν μεσολαβήσει έξι αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες και σε κανένα ματς δεν είχε καταγραφεί το 0-0 στην ανάπαυλα!