Η Σίτι «εξαφάνισε» τη Λέστερ και έπαιζε μπάλα μόνη της!

Η Μάντσεστερ Σίτι πέρα από το 2-0 με το οποίο πέρασε από το King Power Stadum για να χρειάζεται πλέον άλλες τέσσερις νίκες για τη στέψη, κατάφερε να... παίξει ολομόναχη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του Σαββάτου για 6 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα!

Οι «πολίτες» περίμεναν αρκετά για να έρθουν τα γκολ της νίκης, όμως, οι Μεντί και Ζέσους στο δεύτερο μέρος βρήκαν δίχτυα για το νέο θετικό αποτέλεσμα και το νέο βήμα μαθηματικής κατάκτησης του φετινού τίτλου που ξεκαθάρισε από πολύ νωρίς.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο πρώτο μέρος του αγώνα, ανάμεσα στο 19ο και το 25ο λεπτό, η Λέστερ απέτυχε να κάνει ακόμα και μια επιτυχημένη μεταβίβαση της μπάλας!

Ο πανικός, η πίεση της Σίτι, η αδυναμία των παικτών του Ρότζερς ν' αντιμετωπίσουν την κατάσταση που είχε διαμορφωθεί, έκαναν τις «αλεπούδες» να μην καταγράφουν ούτε μια πάσα σε αυτό το διάστημα, με τους πρωτοπόρους της Πρέμιερ να έχουν 53 αλλαγές με τη μπάλα σε 6 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα!