Ίδρωσε, αγχώθηκε, αλλά το πήρε η Τσέλσι!

Με γκολ του Μάουντ στο 78ο λεπτό κι ενώ από το πρώτο μέρος έπαιζε με παίκτη παραπάνω, η Τσέλσι μόχθησε πραγματικά για να πάρει τη νίκη στο Craven Cottage με το τελικό 1-0 επί της Φούλαμ!

Οι cottagers του Σκοτ Πάρκερ στο 44ο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες λόγω πολύ άσχημου μαρκαρίσματος του Ρόμπινσον στον αστράγαλο του Αθπιλικουέτα και παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, η Τσέλσι ζορίσηκε πάρα πολύ για να μην αφήσει βαθμούς πίσω της...

Ο Μέισον Μάουντ στο 78ο λεπτό πήρε χαρακτήρα... clutch παίκτη και με ωραίο δεξί σουτ κατάφερε να σκοράρει για να χαρίσει στην Τσέλσι τη σημαντική νίκη με το τελικό 1-0 σε ένα πολύ περίεργο και δύσκολο χρονικό διάστημα για το σύνολο του Φρανκ Λάμπαρντ.

Αυτή η νίκη ήταν η 2η νίκη σε 7 ματς πρωταθλήματος για τους «μπλε», που είχαν τελικές προσπάθειες για γκολ από 10 διαφορετικούς παίκτες κι όμως έπρεπε να μοχθήσουν πολύ για να καταφέρουν να κάμψουν την αντίσταση των αντιπάλων τους και του Αρεολά στην εστία.