«Μπλόκο» και στο Λονδίνο για τη Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σίτι λίγο καιρό μετά την ισοπαλία με τη Λιντς, κόλλησε και στο Λονδίνο απέναντι στην μαχητικότατη Γουέστ Χαμ με τις δύο ομάδες να παίρνουν έναν βαθμό με το τελικό 1-1. Υπερπροσπάθεια στα τελευταία 15 λεπτά από την ομάδα του Μόγιες που είχε προηγηθεί από το πρώτο μέρος χάρη σε τρομερό γκολ του Αντόνιο.

Πρόκειται για το χειρότερο ξεκίνημα ever του Πεπ Γκουαρδιόλα σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα στο οποίο έχει βρεθεί, έπειτα από τις πρώτες πέντε αγωνιστικές!

Ο Μικαΐλ Αντόνιο με τρομερό ανάποδο σουτ στο 18ο λεπτό από ασίστ του Κουφάλ είχε βάλει μπροστά στο σκορ τους Λονδρέζους, οι οποίοι δυστυχώς για τις δυνάμεις τους και την ανάγκη να κάνουν υπέρβαση στον αγωνιστικό χώρο, ισοφαρίστηκαν νωρίς στο δεύτερο μέρος.

Στο 51' ο Φόντεν έφερε το ματς στα ίσια από ασίστ του Κανσέλο και όταν το πράγμα ζόρισε στα τελευταία 15 λεπτά, η Γουέστ Χαμ έδειξε πυγμή και σθένος για να κρατήσει τουλάχιστον τον βαθμό, όπως και το έκανε...