Ήθελε... απότομο ξύπνημα για να πάρει το ματς η Άρσεναλ

Ξυπνώντας μετά τον αιφνιδιασμό που δέχθηκε με το γκολ του Φούντα και σκοράροντας δυο φορές σε τέσσερα λεπτά, η Άρσεναλ έφυγε από τη Βιέννη με το υπέρ της 2-1 και ξεκίνησε με το δεξί στους ομίλους του φετινού Γιουρόπα Λιγκ!

Οι «κανονιέρηδες» δίχως φαντασία και κινητικότητα δίχως τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, απέτυχαν να κάνουν το παραμικρό και είχαν μόλις μια τελική στο στόχο στα 45 πρώτα λεπτά του ματς.

Στο δεύτερο μέρος το ματς άναψε... χάρη σε γκολ που χάρισε ο Λένο στους Αυστριακούς. Ο Γερμανός πορτιέρε προσπάθησε να διώξει, ο Καρά παραμόνευε, τσίμπησε τη μπάλα και από κοντά ο Φούνας έκανε το 1-0 στο 51ο λεπτό.

Οι Λονδρέζοι αντέδρασαν αρχικά με τον Νταβίντ Λουίζ στο 70ο λεπτό φτάνοντας με το κεφάλι σε εκτέλεση φάουλ του Πεπέ για το 1-1 και στο 74’ η τρομερή κάθετη του Ελνένι για τον Μπεγερίν οδήγησε στην ασίστ του Ισπανού προς τον Ομπαμεγιάνγκ για το come-back και το τελικό 2-1.