Προβάδισμα η Τσέλσι, ισοπαλία στο «Βίκαρεϊτζ Ρόουντ» (Ημίχρονα)

Με σκορ 2-1 προηγείται η Τσέλσι της Κρίσταλ Πάλας στο «Σέλχαρστ Παρκ» μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Ισόπαλο με σκορ 1-1 το Γουότφορντ-Νόριτς.

Κρίσταλ Πάλας-Τσέλσι 1-2

Σε εξαιρετική μέρα ο Γουίλιαν για τους φιλοξενούμενους, ο οποίος «σέρβιρε» και τα δύο τέρματα για την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ. Στο 6ο λεπτό ήταν ο Ζιρού αυτός που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ ανοίγοντας το σκορ με πλασέ ενώ στο 27’ ο Πούλισικ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων με εξαιρετικό σουτ.

Ακόμη πιο όμορφο το τέρμα της μείωσης για τους «αετούς». Ο Ζαχά έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την «μπλε» περιοχή και εξαπέλυσε έναν… κεραυνό που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κέπα (34’).

Γουότφορντ-Νόριτς 1-1

Αμφίρροπο ματς ανάμεσα σε «σφήκες» και «καναρίνια». Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με όμορφη κίνηση και υπέροχο σουτ του Μπουέντια στο 4ο μόλις λεπτό.

Η ισοφάριση ήρθε για τους γηπεδούχους με την κεφαλιά του Ντόουσον ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Καπουέ με τη συμπλήρωση 10 αγωνιστικών λεπτών.