Γουέστ Χαμ-Γουλβς 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου ανάμεσα σε Γουέστ Χαμ και Γουλβς για την 30η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που ανέλαβαν επιθετικές πρωτοβουλίες από την αρχή της συνάντησης αλλά οι λάθος επιλογές του -κατά τ’ άλλα δραστήριου- Ντιόγκο Ζότα στην τελική προσπάθεια, δεν έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι αντίθετα έφτασαν δύο φορές κοντά στο γκολ. Η πρώτη με τον Φορνάλς στο 14ο λεπτό, ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Μια φάση που αν κατέληγε στα δίχτυα, σίγουρα θα περνούσε από την κρίση του VAR για να εξεταστεί αν ο παίκτης ξεκίνησε από θέση οφσάιντ ή όχι…

Πέντε λεπτά αργότερα (19’) ο Σούσεκ επιχείρησε ένα εξαιρετικό μακρινό σουτ αλλά την πορεία της μπάλας ανέκοψε με το κεφάλι ο Κόουντι, παραχωρώντας κόρνερ.

Οι συνθέσεις:

Γουέστ Χαμ (4-2-3-1): Φαμπιάνσκι- Ενγκάκια, Ντιοπ, Ράις, Κρουέσγουελ- Σούσεκ, Νομπλ- Αντόνιο, Φορνάλς, Άντερσον- Μπόουεν

Γουλβς (3-5-2): Πατρίτσιο- Σαΐς, Κόουντι, Μπολί- Ντόχερτι, Τζόνι, Ντεντόκερ, Μουτίνιο, Νέβες- Ζότα, Χιμένεζ