Εσπανιόλ-Γουλβς 1-1 (Ημίχρονο)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στη Βαρκελώνη ανάμεσα σε Εσπανιόλ και Γουλβς για τη ρεβάνς της φάσης των «32» του Europa League.

Οι γηπεδούχοι εισήλθαν στο γήπεδο με θέληση να διεκδικήσουν τις λιγοστές ελπίδες πρόκρισης μετά την ήττα του πρώτου ματς με 4-0 στο «Μολινό» και κατάφεραν να προσδώσουν ένα σχετικό ενδιαφέρον στη συνάντηση, ανοίγοντας το σκορ με τον Καλέρι στο 16ο λεπτό!

Η απάντηση των «λύκων» υπήρξε ωστόσο άμεση, αφού έξι λεπτά αργότερα ο Τραορέ έφερε το ματς στα ίσα, σκοράροντας με διπλή προσπάθεια ύστερα από πάσα του Ντανιέλ Ποντένσε.

Εσπανιόλ (4-4-2): Πριέτο- Νάλντο, Καλέρο, Βίκτορ, Πεδρόσα- Νταβίντ Λόπεθ, Σάντσεθ, Μελέντο, Ντάρντερ- Καλέρι, Βάργκας

Γουλβς (3-5-2): Πατρίτσιο- Κόουντι, Μπολί, Κίλμαν- Ντόχερτι, Βινάγκρε, Ντεντόκερ, Γκιμπς-Γουάιτ, Μουτίνιο- Ποντένσε, Τραορέ