Η Φούλαμ προσπάθησε να γίνει... Μάντσεστερ Σίτι και απέτυχε παταγωδώς (vid)

Ίσως η χειρότερη προσπάθεια επίθεσης ήταν εκείνη που επιχείρησε η Φούλαμ στα πρώτα λεπτά της ισοπαλίας (3-3) με τη Λούτον στην Boxing Day, με τον Λούα Λούα να εκμεταλλεύεται το... ανεξήγητο μπάχαλο στα μετόπισθεν των «cottagers» και να σκοράρει.

Οι φιλοξενούμενοι στο Kenilworth Road, προσπάθησαν να ξεκινήσουν μια επίθεση με κοντινές πάσες από τον τερματοφύλακα, κυκλοφορώντας τη μπάλα από την περιοχή τους με σκοπό να τη μεταφέρουν στα αντίπαλα καρέ.

Επειδή, όμως, δεν είναι όλες οι ομάδες η Σίτι του Πεπ – τουλάχιστον η περσινή – και δεν πετυχαίνει κάθε φορά αυτό αν δεν υπάρχει και η απαραίτητη ποιότητα, η Λούτον πήρε το δώρο και σκόραρε στο 5ο λεπτό με τον Λούα – Λούα.

Η Φούλαμ, πάντως, στο φινάλε κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας διαμορφώνοντας το τελικό 3-3 με τον Ριντ στις καθυστερήσεις.