Ημίχρονα σε Νόριτς και Γουλβερχάμπτον

Με την Άρσεναλ να μοιάζει... «χαμένη» και την Νόριτς να προηγείται με 2-1 στο «Κάροου Ρόουντ» και την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να κάνει μέχρι στιγμής στο... «μπαμ» στην έδρα της Γουλβς ούσα μπροστά με 1-0, ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45' λεπτά στα δύο παιχνίδια της Πρέμιερ Λιγκ, τα οποία και έχουν ανοίξει την δεύτερη ημέρας δράσης της 14ης αγωνιστικής.

Με την Νόριτς να βρίσκεται σε ρόλο... «οδηγού» και μπροστά στο σκορ με 2-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση με την Άρσεναλ.

Τα «καναρίνια» ήταν αυτά που άρχισαν ιδανικά το ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 21' με τον... «συνήθη ύποπτο» πλέον, Πούκι, ο οποίος έδωσε προβάδισμα με 1-0 στην ομάδα του.

Όμως, οχτώ λεπτά αργότερα οι «κανονιέρηδες» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος το εκτέλεσε δύο φορές, ισοφάρισε σε 1-1.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με «δράστη» τον Καντγουέλ «έγραψαν» το 2-1.

Στην άλλη μονομαχία στο Γουλβερχάμπτον, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στο 1-0 επί της Γουλβς. Σκόρερ ο Μουσέτ μόλις στο 2'.