Χαμός με το ακυρωθέν του Φιρμίνο! (video)

Πανικός έχει προκληθεί στα social media με το ακυρωθέν τέρμα του Μπόμπι Φιρμίνο στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης με την Άστον Βίλα.

Το ματς βρίσκεται στο 1-0 από το 21ο λεπτό με το τέρμα του Τρεζεγκέ. Ο Βραζιλιάνος άσος της Λίβερπουλ ισοφάρισε επτά λεπτά αργότερα αλλά ο Τζον Μος ακύρωσε το γκολ με τη βοήθεια του VAR.

Από το «πάγωμα» της φάσης καταλαβαίνει κανείς πως πρόκειται για... παιχνίδι με τα χιλιοστά και το σίγουρο είναι πως η συγκεκριμένη απόφαση θα προκαλέσει αντιδράσεις από τη μεριά των πρωταθλητών Ευρώπης…

Δείτε σχετικό video:

Η Πρέμιερ Λιγκ ωστόσο τοποθετήθηκε άμεσα και δικαιολογεί την απόφαση του διαιτητή, τονίζοντας πως το κορμί του Φιρμίνο είναι εκτεθειμένο, αφού ο ώμος του (σ.σ. θεωρείται μέρος του κορμιού) είναι μπροστά από το σώμα του Μινγκς.

The Premier League have explained that VAR decision to rule out Roberto Firmino’s goal for offside… 🔍